Akıllı çamaşır makinesi satın almadan önce bilinmesi gerekenler

Akıllı çamaşır makinesi satın almadan önce bilinmesi gerekenler
Bu cihazlar, temizlik döngüleri önermek için çamaşırların türünü ve miktarını değerlendirir.

Akıllı bir ev sadece sesle etkinleştirilen ampullere, güvenlik kameralarına veya robot süpürgeye sahip olmaktan ibaret değildir, aynı zamanda çamaşır makineleri gibi birçok cihazın ev işlerini daha kolay ve daha iyi hale getirecek alternatifleri vardır.

Çamaşırları yerleştirmek, bir döngü ayarlamak ve hazır olmasını beklemek büyük zorlukları olmayan bir süreç olsa da akıllı bir cihazla daha iyi ve her kişinin ihtiyacına göre yapılabilecek bazı detaylar var.

Bugün piyasada, temizlik zamanlarını programlamanıza, enerji ve ürün tasarrufu yapmanıza ve ne tür arızaların meydana geldiğini bulmak için kendi kendine teşhis gerçekleştirmenize olanak tanıyan çamaşır makineleri bulunmaktadır. Bu nedenle, avantajlarından en iyi şekilde yararlanmak için bu tür bir cihaza sahip olmak istiyorsanız bilmeniz gereken birçok husus vardır.

Diğer cihazlarla uyumluluk

Tek bir markaya bağlı kalmak bir zorunluluk olmasa da çoğu ürün diğer üreticilerin ürünleriyle uyumludur. Her şeyi tek bir ekosistem altında tutmak, çok fazla uygulamaya sahip olmaktan kaçınmak ve birlikte çalışmaktan yararlanmak için uygun bir seçenek olabilir.

Ancak her şeyin tek bir marka altında olmasının ötesinde, bir çamaşır makinesi satın alırken doğrulanması gereken şey, akıllı evi oluşturan diğer cihazlarla uyumlu olup olmadığıdır, örneğin sesli asistan, bize kapatmak veya işlemde herhangi bir değişiklik yapmak için siteye gitmek zorunda kalmadan sesli komutlarla kontrol etme fırsatı verecektir.

Yıkama döngüleri

Tipik olarak iki ila dört yıkama döngüsüne sahip olan geleneksel çamaşır makinelerinin aksine, akıllı çamaşır makineleri bu alternatifleri özelleştirilebilecekleri noktaya kadar genişletmektedir. Cihaz satın alındığında beşten fazla döngüye sahip olmasının yanı sıra, kullanıcı uygulama aracılığıyla yenilerini indirme veya kendi döngülerini oluşturma seçeneğine de sahiptir.

Tüm bunlar, cihazın, yıkanan giysilerin türüne, yoğunluğuna, kirine ve bu süreçte yer alan her şeye bağlı olarak her bireyin ihtiyaçlarına göre uyarlanmasını sağlayacaktır; bu, dezenfekte etme veya kokuları giderme döngüleri olduğu için lekeleri temizlemenin ötesine geçmektedir.

Tasarruf

Bu kısım iki yönlüdür: enerji ve ürünler. Birincisi ile ilgili olarak, akıllı çamaşır makineleri çalışmaları hakkında çok fazla bilgi sağlama kapasitesine sahiptir ve bunun bir kısmı enerji tüketimine yöneliktir, sensörleri ile birlikte kullanıcıya giysilerin türüne ve miktarına göre en iyi yıkama döngüsünü önerecektir.

Buna paralel olarak, her yıkama döngüsü için bu ürünlerden yeterli miktarda kullanan akıllı sabun ve yumuşatıcı dağıtıcılarına sahip cihazlar vardır, bu da uzun vadede tasarruf ve kaynakların optimizasyonu ile sonuçlanacaktır.

Bakım

Akıllı işlevleri arasında, bu tip çamaşır makineleri, kullanıcıya bu bilgiyi sağlamak ve onarım sürecini başlatmak için bir parçada, yazılımda veya genel olarak performansta herhangi bir hasar olup olmadığını değerlendirerek teknik durumlarının kendi kendine teşhisini gerçekleştirir. Daha iyi bir çözüm bulmak için bir teknik servisle iletişime geçme seçeneği sunmanın yanı sıra.

Uzaktan kullanım

Bu, en çok dikkat çeken özelliktir ve çamaşır makinesini evde olmadan cep telefonundan çalıştırma imkanı ile özetlenir; bu, çamaşırları önceden tahmin etmenize olanak tanır, böylece geldiğinizde sadece çıkarıp kurumaya bırakabilir veya kaldırabilirsiniz.

Bu aynı zamanda yıkamanın ne zaman yapılacağını programlama, duraklatma ve işlem sırasında herhangi bir sorun meydana gelirse bildirim alma olasılığını da açar.

Son Haberler