Bakan Kurum müjdeyi verdi! Ucuz TOKİ evleri için tarih paylaştı

Bakan Kurum müjdeyi verdi! Ucuz TOKİ evleri için tarih paylaştı
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum önemli bir açıklama ile karşımıza çıktı. Yapılan açıklamaya göre Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut fırsatı için geri sayım başladı. Uygun fiyatlı TOKİ evleri için tarih veren bakan, ev sahibi olmak isteyen vatandaşların dikkatini topladı.

Ucuz TOKİ konutlarından ev sahibi olmak için bekleyenler bu habere dikkat! Bakan Kurum o tarihi resmen duyurdu! Gençler, ilk defa ev sahibi olacaklar, emekliler, şehit yakınları ve engelliler kira ödercesine TOKİ'den uygun şart ve koşullarda öncelikli ev sahibi olabilecekler.

TÜRKİYE'NİN 81 ilde başlatılacak tarihin en büyük sosyal konut kampanyası için resmi tarih açıklandı. Bakan Kurum, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında ev sahibi olmak isteyenlerin başvuru yapabileceği tarihi resmi olarak duyurdu. İşte TOKİ'den ucuz ev satın almak isteyenlerin merakla bekledikleri haberin ayrıntıları.

bakan-kurum-mujdeyi-verdi-ucuz-toki-evleri-icin-tarih-paylasti-1.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut kampanyasında geri sayım sürerken, ayrıntıları netleşmeye başladı. Milyonlarca ev sahibi olmak isteyen, barınma ihtiyaçlarını gidermek isteyen vatandaşın merakla beklediği TOKİ ucuz konut satışı için tarihler belli oldu. Peki TOKİ ucuz ev başvuruları hangi tarihte başlayacak? Merak edenler için işte kritik açıklamanın ayrıntıları.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, hazırlıkların sürdüğü TOKİ ucuz konut satışı için başlatılacak Yüzyılın sosyal konut projesi, "Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Kampanyası" için resmi başvuru tarihini açıkladı.

bakan-kurum-mujdeyi-verdi-ucuz-toki-evleri-icin-tarih-paylasti-2.jpg

TOKİ UCUZ EV SATIŞLARI 13 EYLÜL'DE BAŞLIYOR!

Bakan Kurum, bugün twitter hesabından merakla beklenen ucuz TOKİ evlerin satılacağı, başvuruların alınmaya başlanacağı tarihi 13 Eylül 2022 olarak duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 13 Ağustos tarihinde özel bir tanıtımla Yüzyılın sosyal konut projesini, ucuz ev satışının startını detaylarıyla vereceğini açıkladı.

Bakan Kurum açıklamasında, "Vatandaşımıza en iyisini sunmak için gece gündüz çalışıyoruz. Yüzyılın sosyal konut projesinde tarih 13 EYLÜL! Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 13 Eylül'de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin detaylarını açıklayacak." ifadelerini kullanarak bazı detayların yer aldığı bir de görsel paylaştı.

Vatandaşımıza en iyisini sunmak için gece gündüz çalışıyoruz.

Yüzyılın sosyal konut projesinde
tarih 13 EYLÜL!

Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan 13 Eylül'de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin detaylarını açıklayacak. pic.twitter.com/eqUCpm3RSP

— Murat KURUM (@murat_kurum) August 21, 2022

81 ilde kira öder gibi ev sahibi yapacak TOKİ sosyal konut kampanyasında;

TOKİ Kampanyasında Neler Olacak?

 • Konut
 • Konut Arsası
 • Sanayi Siteleri

TOKİ Ucuz Konut Satışına Kimlere Kontenjan Ayrılacak?

 • Gençler
 • Emekliler
 • Şehit Yakınları
 • Engelliler

TOKİ Evleri Nasıl Olacak?

 • Yerel ve Yatay Mimariye uygun
 • Sıfır Atık uyumlu
 • Enerji verimliliği yüksek
 • İklim dostu malzemelerin kullanıldığı
 • Yenilebilir enerji sistemlerinin kullanıldığı projeler olacak.

Son Haberler