Bana oradan çift yön uzay bileti! İşte uzay bileti fiyatları

Bana oradan çift yön uzay bileti! İşte uzay bileti fiyatları
Uzaya gitmek artık bir hayal değil. Herkes uzaya rahatlıkla (!) gidebiliyor. Ama paranız varsa rahatlıkla gidebiliyorsunuz elbette. İşte sizi uzaya götürecek şirketlerin uzaya gitmek için sizden talep ettiği bilet fiyatları....

Artan uzay çalışmalarıyla birlikte uzay turizmi artık imkansız değil. Gelişen teknoloji sayesinde uzaya seyahat mümkün olabiliyor. Birçok şirket bu konuda çalışmalar yaparak, hızlı yörünge uçuş paketleri satmaya başladı. Bu paketler, inasnların Dünya atmosferine yaklaşmasına olanak tanıyor.

ABD menşeili Space Perspective, tek seferde 8 yolcu taşıyabilen Scapeship Neptune adlı sıcak hava balonuna benzeyen bir uzay gemisini geçen sene tanıttı. Gelişmeler son hızıyla sürerken, uzaya gitmenin maliyetleri de belli oldu.

BU PARAYI VEREN UZAYA GİDER

Virgin Galactic, 90 dakika sürecek uzay yolculuğu için 450 bin dolar ücret istiyor. VSS Unity uzay uçağı, yolcuları 80 kilometre irtifaya çıkarırken, ilk yolcular da tahmini olarak bu yaz ya da gelecek yıl uzaya gidebilecek.

Jeff Bezos'un sahibi olduğu Blue Origin uzay şirketi ise 200-300 bin dolar aralığında bilet satışı yapacak. Toplam yolculuk 10 dakika sürerken, 100 kilometre yüksekliğe kadar çıkabileceksiniz.

Başka bir uzay şirketi Axiom Space ise çok ciddi fiyatlandırmalar yaptı. Bilet fiyatı net olarak 55 milyon dolar. Yolcular 8 günü Uluslararası Uzay İstasyonu’nda olmak üzere uzayda toplam 10 gün vakit geçirecek.

Uzaya balonlarla yolcu taşımak isteyen Space Perspective, 125 bin dolara bilet satıyor. Yolcular 20 km yükseklikten 6 saat boyunca Dünya'yı gözlemleyecek.

Son Haberler