Banyoda bu hataya sakın düşmeyin! Tüm saçınız bir anda elinize gelebilir

Banyoda bu hataya sakın düşmeyin! Tüm saçınız bir anda elinize gelebilir
Kadınların ve erkeklerin ortak sorunu olan saç dökülmeleri için uyarılar yapıldı. Saçlarınızın sağlığı için yapılması ve yapılmaması gerekenler belli oldu. İşte herkesin yaptığı o hata...

Mevsim geçişlerinde özellikle sıklıkla artan saç dökülmelerine çözüm aranırken can sıkıcı hale gelmeye devam ediyor. Günlük alışkanlıklarınızda yer alan bazı durumlar hata olarak görülüyor. Saç sağlığını bozan o durumlar...

SAÇLARINIZI SICAK SU İLE YIKAMAYIN

Saçlarınızı yıkarken su kullanımına dikkat edin. Diplerin ve saç tellerine sıcak su ciddi oranda zarar vermektedir. Kuruyan saç dipleri zamanlar güçsüzleşerek saç dökülmelerini meydana getiriyor. Saç sağlığı için sıcak su kullanımını bırakın.

saç dökülmelerine engel durumlar

SAÇLARINIZI GÜNEŞE MARUZ BIRAKMAYIN

UV ışınlarının zararlı etkileri cildin yanı sıra saçıda olumsuz yönde etkiliyor. Yaz aylarında güneş ışınları doğrudan saça teması engellemek adına şapka, kep ya da şemsiye tavsiye ediliyor.

ISLAKKEN TARAMA İŞLEMİNDEN UZAK DURUN

Saçlarınızı duştan çıktıktan hemen sonra taramayın. Saçların kırılmasını sağlayan bu durum zamanlara diplerine zarar vererek dökülmeleri artırıyor. Saç sağlığınız için banyo sonrasında saçlarınıza bakımı yapıp ıslaklığı gittikten sonra tarayın.

Son Haberler