Elon Musk, uzaktan çalışma modeline ağzına geleni saydı!

Elon Musk, uzaktan çalışma modeline ağzına geleni saydı!
Elon Musk, uzaktan çalışma metodu ile ilgili açıklamalarda bulunarak, bu yöntemi ahlaki bulmadığını belirtti. Musk, neden bilinmez bu modele ağzına geleni saydırdı. Musk, bu duruma karşı çıkarken verdiği örneklerin birbirinden farklılığı da garip karşılandı.

Milyarder iş insanı Elon Musk, kısa bir süre sonra Türkiye'de yeniden yayın yapmaya başlayacak CNBC'ye bir röportaj verdi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Musk, COVID-19 pandemisiyle iyiden iyiye yaygınlaşan uzaktan çalışma metodu ile ilgili de konuştu. Musk, uzaktan çalışma hakkında oldukça sert cümleler kullandı.

Elon Musk'a göre uzaktan çalışma "ahlaki açıdan yanlış" ve bir "saçmalık"tan ibaret. Verdiği röportajda "İnsanların yüz yüze olduklarında daha üretken olmaları gerektiğine inanıyorum" ifadelerini kullanan Musk, uzaktan çalışmaya neden karşı çıktığını da bu sözlerle açıklamış oldu.

"Kuryeler ve inşaat işçileri evden mi çalışıyor?"

Elon Musk, CNBC'ye verdiği röportajda beyaz yaka ile mavi yakayı da birbirine karıştırdı. "Kuryeler ve inşaat işçileri evden çalışamaz" diyen Musk, kendi yönettiği şirketlerdeki çalışanların da evlerinden çalışamayacaklarını ifade etti. Milyarder iş insanının masa başı iş ile el veya vücut emeği isteyen işleri nasıl aynı kefeye koyduğu anlaşılamadı.

Elon Musk'ın yaptığı açıklamalar, iş insanının uzaktan çalışmaya net bir şekilde karşı olduğunu gözler önüne seriyor. Üstelik Musk, bu kararından dönecek gibi de görünmüyor. Zira yaptığı açıklamalarda, "Tesla'da çalışmak istiyorsanız, SpaceX'te çalışmak istiyorsanız, Twitter'da çalışmak istiyorsanız, her gün ofise gelmelisiniz." şeklinde bir cümle kuran iş insanı, bu noktadaki tavrını kesin bir dille göstermiş oldu.

Son Haberler