Erdoğan’ın açıkladığı evlilik kredisinin ayrıntıları belli oldu. Evlilik kredisinden kimler faydalanacak?

Erdoğan’ın açıkladığı evlilik kredisinin ayrıntıları belli oldu. Evlilik kredisinden kimler faydalanacak?
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim öncesi 2 sene geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin TL sıfır faizli evlilik kredisi müjdesi vermişti. Evlilik kredisi için nereye başvurulacak, evlilik kredisi nasıl çekilir, evlilik kredisini hangi bankalar veriyor ve evlilik kredisinden kimler yararlanacak gibi soruların cevapları belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim vaadlerinin en önemlilerinin arasında yer alan evlilik kredisi şartları belli olmaya başladı. Evlenecek çiftlerin en çok merak ettiği ko nuların başında evlilik kredisi geldi.

Toplamda 150 bin TL, 2 yıl etelemeli, %0 faizli ve 48 ay vadeli evlilik kredisi nasıl çekilir sorularının cevabı evlenecek gençler için araştırdık.

EVLİLİK KREDİSİNİ KİMLER ALABİLECEK?

Yeni evlilikleri teşvik etmek amacıyla, 2 yıl geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi hükümet tarafından verilecek. Krediden faydalanabilmek için evlenmek isteyen çiftlerin 24 yaş geçmemiş olması gerekiyor. Devlet destekli evlilik kredisinden faydalanmak isteyen çiftlerden herhangi birinin Türk Ceza Kanunu'nda yer alan ağır suçlardan ceza almamış olması gerekiyor.

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİNİ HANGİ BANKALAR VERİYOR?

Evlilik kredisini yeni kurulacak olan Aile Ve Gençlik Bankası verecek. Aile Ve Gençlik Bankası uluslararası standartlarda olacak ve dijital ortamda hizmet verecek. Kredinin parası Karadeniz gazı ve diğer petrol gelirlerinden oluşturulan fondan gelecek.

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ NE KAÇ TL VE VADESİ NE KADAR?

Yeni evlenen çiftleri desteklemek amacıyla verilecek olan evlilik kredisi iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli olacak. Evlilik kredisinin toplamı 150 bin lira olacak.

EVLİLİK KREDİSİ NE ZAMAN VERİLECEK VE BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim öncesi duyurduğu evlilik kredisi başvuruları için bir tarih verilmedi. Yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

Son Haberler