Fanta'dan logo değişikliği! İşte yeni logo

Fanta'dan logo değişikliği! İşte yeni logo
Dev içecek markası Fanta, logosunu değiştirerek şaşırttı. Logosunda bulunan ne turuncu ne de sarı renkten artık eser kalmadı! İşte yeni logo....

Geçtiğimiz hafta dünyanın en popüler içecek markalarından Pepsi, 1980'lerdeki logosuna modern bir dokunuşla geri dönmüştü. Yeni logo, artık tek bir yuvarlaktan oluşuyor, daha minimal bir görüntü sunuyordu.

Markalardaki minimalist logo değişimlerine bugün bir yenisi daha eklendi. Coca-Cola bünyesindeki içecek markası Fanta, ikonik turuncu rengine tamamen veda ettiği yeni bir logoya geçiş yaptı. Ayrıca logodaki yaprak da ortadan kalktı, geriye yalnızca Fanta yazısı kaldı.

6fd83d155c22eb2745cd9630f3912c42288692b5.jpg

Fanta'nın bir önceki logosu:

Yeni logo, bir önceki logonun aksine artık üç boyutlu yazı efektine bir başlangıç noktasına da yer veriyor. Logonun uzantısını oluşturan mavi kısım, tek bir noktadan başlayarak Fanta yazısına kadar uzanıyor ve çevresini kaplıyor.

Jones Knowles Ritchie tarafından oluşturulan yeni logo, Fanta'nın açıklamasına göre "kusursuz bir şekilde Fanta olarak kalan bir görünümle insanlara hayattaki eğlenceyi bulmaları ve sade olanı eğlenceli hale getirmeleri için ilham vermeyi" hedefliyor. Markanın yeni dili, ürünlerinde ve görsellerinde şu şekilde gösteriliyor:

Son Haberler