Getir kıskandırmaya devam ediyor! Almanya'daki rakibini satın alacak

Getir kıskandırmaya devam ediyor! Almanya'daki rakibini satın alacak
Getir, Almanya'da hizmet veren Flink isimli teslimat şirketini yani rakibini kendi bünyesine katmak için harekete geçti. Getir, geçtiğimiz aylarda başka bir rakibini de satın alarak bünyesine katmıştı.

Financial Times, Türkiye'deki en büyük şirketlerden bir tanesi haline gelen Getir ile ilgili dikkat çekici bir iddiayı gündeme getirdi. Edinilen bilgilere göre teslimat odaklı şirket, Almanya'da kurulan ve aynı amaca hizmet eden Flink'i satın almak için harekete geçti. Marka, bundan birkaç ay önce de yine Almanya'da hizmet veren Gorillas'ı satın almış, bu satın alma için 1.2 milyar dolar harcamıştı.

Servis edilen haberde önemli bilgiler yer almıyor. Ayrıca Reuters, konuyla ilgili olarak hem Getir'e hem de Flink'e ulaştığını ancak yanıt alamadığını duyurdu.

Satın alma hamlesi sonuçsuz da kalabilir!

Financial Times'ın konuya aşina kaynaklara dayandırdığı haberinde, henüz kesinleşmiş bir durum olmadığının altı çiziliyor. Yani Getir, Flink'i satın alabileceği gibi anlaşmanın rafa kalkması da söz konusu. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadan, net bir şey söylemek mümkün değil.

Getir'in, şirketin kurucu ortaklarından Tuncay Tütek'in ve Getir CEO'su Batuhan Gültakan'ın sosyal medya hesaplarını kontrol ettiğimizde, konuyla ilgili en ufak bir paylaşım göremedik. Eğer bu durum değişirse sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Son Haberler