Hırsız şaşkına döndü! Çalınan Airpods 2'sini bakın nasıl buldu?

Hırsız şaşkına döndü! Çalınan Airpods 2'sini bakın nasıl buldu?
Bir Twitter kullanıcısı, AirPods 2'sinin çalındığını ve çaldırdığı kulakları nasıl geri aldığını sosyal medya hesabından anlattı. Hırsızı şoka sokan kullanıcı, bakın kulaklarını nasıl geri aldı!

Yenilenen Find My (Bul) sistemi, AirPods Pro 2'nin sunduğu en faydalı özelliklerden biri. Ultrawideband U1 çip sayesinde, AirPods'unuzun ve kutusunun nerede olduğunu her zaman takip edebilirsiniz. İşte bu özellik, hırsızların hayatını bir anda karartabiliyor.

Brezilyalı bir AirPods sahibi, spor salonunda unutmasının ardından çalınan AirPods Pro 2 cihazını bu özellik sayesinde, hırsızdan 10 gün içinde geri almayı başardı.

ÇALDIRDIĞI KULAKLIKLARI BAKIN NASIL GERİ ALDI

Twitter kullanıcısı Riberio, çalınan bir AirPods Pro 2 ile ilgili hikayesini paylaştı. AirPod'larını spor salonunda unuttuğunu ve birisinin Kayıp Eşya'ya iade edilmek yerine kablosuz kulaklıklarını alıp eve götürdüğünü söyledi.

E eu que esqueci meu AirPod na academia, aí fiquei monitorando pelo app, a pessoa que "achou" não devolveu e ficou 10 dias usando pra lá e pra cá, pois eu esperei o momento certo de agir. Qdo estava bem perto de mim eu fui no endereço que tava marcando + pic.twitter.com/I4Uug70jMP

— ribeiro (@ribeiro_dez) March 30, 2023

Söylediğine göre hırsız, daha sonra AirPods Pro 2'yi kendilerininmiş gibi kullanmaya başladı. Kulaklıkları işyerine, evlerine ve hatta sahile götürdü. Ribeiro, hırsızın kendisine daha yakın bir yerde olmasını beklediğini ve işaretli adrese gitmeye karar verdiğini söylüyor.

Söylediğine göre bu adres ticari bir adresti. "Kapı zilini çaldıktan sonra, resepsiyonist beni bir satıcıyla konuşmaya götürdü. Anında onu spor salonundan tanıdım. Kapıyı kapattığında "Ses Çal" düğmesine bastım ve AirPods Pro kutum çalmaya başladı. Cebinde bir şeyin çaldığını söyledim ve AirPods Pro 2'yi aldığında ondan aldım ve sahibi olduğumu söyledim."

Ribeiro, hırsızın hiçbir tepki veremeden şok olduğunu söyledi. Bu adamın AirPod'larını taktığı ve ardından eve gittiği konumların bazılarının ekran görüntüsünü gösterdi. İlginç bir şekilde, hırsız bir iPhone değil, bir Android telefon kullanıyordu.

Ancak bu hikayenin mutlu bir sonu olsa da, herhangi bir cihazınız çalındıysa, hırsızın kim olduğunu ve neler yapabileceğini bilmediğiniz için kendi başınıza takip etmemeniz gerektiğini, polise haber vermeniz gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Son Haberler