Jeff Bezos nişanlandı! Nişanlısına hediyesi bakın ne olacak

Jeff Bezos nişanlandı! Nişanlısına hediyesi bakın ne olacak
Jeff Bezos ile 2019 yılından beri birlikte olduğu Lauren Sanchez'in nişanlandığı öğrenildi. İddiaya edilene göre Bezos, yakın zamanda evleneceği Sanchez'i hediye olarak 2024 yılında uzaya fırlatacak.

Amazon'un kurucusu olan milyarder iş insanı Jeff Bezos ile ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Bezos'un, 2019 yılından beri birlikte olduğu Lauren Sanchez ile nişanlandığı ve şimdilerde Bezos'un 500 milyon dolarlık yatında bunu kutladıkları bildirildi. Bezos, müstakbel eşine tüm kadınları kıskandıracak bir jest de yapacak.

Jeff Bezos'un "Blue Origin" isimli bir uzay taşımacılığı şirketi var. Bu şirket, dünyaca ünlü isimleri uzaya götürmesi ve bir uzay gezintisinden sonra da yeryüzüne getirmesiyle haberlerimize daha önce konu olmuştu. İşte Lauren Sanchez'e yapılacak jest de tam olarak bu. Aslında geçmişte de açıklanan proje kapsamında Sanchez ile birlikte bir grup kadın, uzaya fırlatılacak.

Fırlatma 2024 yılında gerçekleşecek!

Geçmişte yapılan açıklamalar, bu fırlatmanın 2024 yılında gerçekleştirileceğini ortaya koyuyordu. Ancak Lauren Sanchez'i lider olarak göreceğimiz uçuşta başka hangi kadınların olacağı bilinmiyor. Sanchez ve beraberindekiler, bu uçuş kapsamında yerden yaklaşık 100 kilometre yükseğe çıkacaklar ve 15 dakika boyunca uzaydan gezegenimizi izleme imkanı yakalayacaklar.

Lauren Sanchez ile ilgili ufak bir bilgilendirme de yapalım. 59 yaşındaki kadın, geçmişte haber muhabiri olarak çalışıyordu. On yıl kadar önce pilotluk lisansı alan Sanchez, 2017 yılında vizyona giren Dunkirk isimli Christopher Nolan imzalı filmin de hava danışmanı olarak görev yaptı. Lauren Sanchez, 2019'da Jeff Bezos'la başlayan ilişkisi sonrasında da bir fenomen haline geldi.

Son Haberler