Kayıp Titan'daki yolcuların öldüğü açıklandı: Enkaza giderken 'enkaz' oldular!

Kayıp Titan'daki yolcuların öldüğü açıklandı: Enkaza giderken 'enkaz' oldular!
Son birkaç gündür tüm dünyanın gündeminde olan Titan için kötü haber geldi. Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği 5 yolcunun yaşamını yitirdiği açıklandı.

Kayıp Titan için birkaç gündür çalışmalar sürerken, tüm dünyanın gözü yolculuğa çıkan 5 milyarderin üzerindeydi. 250 bin dolar verip Titanik enkazını görmeye giden yolcular, iletişimin kesilmesiyle mürettebatla birlikte bir anda ortadan kayboldu.

Bunun üzerine arama kurtarma ekipleri harekete geçerken, beklenen kötü haber oksijenin resmi olarak tükendiği gün geldi. Başlangıçta Titan isimli denizaltı aracının gövdesine ilişkin enkaz parçaları bulunurken, hemen akabinde ise yolcuların yaşamını yitirdiği resmi kaynaklar aracılığıyla açıklandı.

5 yolcu Titan'da yaşamını yitirdi

ABD Sahil Güvenlik ekipleri aramalara Perşembe günü başladı. Titan isimli denizaltının parçaları ise Titanik’in burun kısmından 488 metre uzakta bulundu.

Öte yandan suya iniş, çıkış dahil olmak üzere denizaltının enkazına dalışın sekiz saat sürmesi bekleniyordu. Fakat Titanik yakınlarında kontrolünü kaybeden denizaltı, enkaza yakın bir bölgede kullanılamaz halde tespit edildi ve içindekileri ziyaretçilerin de öldüğü açıklandı.

Bu olay, 1500 kişinin yaşamını yitirdiği Titanik'e bir yenisini daha eklemiş oldu. Ayrıca bu süreçte denizaltı aracının 30 dolarlık konsolla yönetilmesi de gündeme bomba gibi düştü. Şu an konuya ilişkin derin soruşturma başlatıldı.

Son Haberler