Mekanın sahibi geri geldi! Elon Musk o tahta yeniden oturdu

Mekanın sahibi geri geldi! Elon Musk o tahta yeniden oturdu
Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli otomobil üreticisinin hisselerinin Mayıs ayında yaklaşık yüzde 24 artmasıyla birlikte kaybettiği dünyanın en zengin insanı sıfatını yeniden kazandı.

Bloomberg Milyarderler Endeksi, Musk'ın servetinin yılbaşından bu yana %40,3 artarak 192 milyar dolara ulaştığını gösteriyor.

Musk, Tesla'nın hisselerinin Twitter'ı 44 milyar dolara satın almasının ardından düşmesi nedeniyle ilk sıradaki koltuğunu LVMH CEO'su Bernard Arnault'a kaptırmıştı. Musk'ın servetinin çoğu Tesla'nın hisselerine bağlı. Musk yeniden dünyanın en zengin insanı unvanını aldı.

Musk son olarak iki günlük Çin ziyareti ile gündemdeydi. Çin'deyken dışişleri bakanı Qin Gang ve diğer Çinli yetkililerle bir araya geldi. Analistler, ABD-Çin gerilimlerinin ortasında gelen ziyaretin, Çin'in Tesla için önemli bir pazar olduğunun bir işareti olduğunu söylüyor. Ziyaret sırasında Qin, Musk'a Çin'in yabancı işletmelere açık olduğu ve onlara dostane bir iş ortamı sunmaya devam edeceği konusunda güvence vermeye çalıştı. Musk'ın ayrıca Çin'de daha fazla genişleme sinyali verdiği belirtiliyor.

Son Haberler