Milyonlarca üniversite öğrencisi merak ediyor! 10 GB bedava internet için kritik tarih

Milyonlarca üniversite öğrencisi merak ediyor! 10 GB bedava internet için kritik tarih
Üniversite öğrencilerine müjdeli haber geldi! 10 GB bedava internet geliyor! Tüm detaylar haberimizde.

Üniversite öğrencilerine 10 GB ücretsiz internetle ilgili gelişmeler belli oldu! Tarih açıklandı! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ İNTERNET

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu üniversite öğrencilerine verilecek ücretsiz 10 GB internetle ilgili açıklamalar yaptı. Bakan açıklamasında şu sözlere yer verdi; 'Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine konu üstüne 3 aydır çalışıyoruz. 3.6 milyon genci kapsayacak bir proje ortaya çıkardık. 3 operatör teklif verdi. 10 GB internet hak eden kişiler kullanacak. Tanımlanan telefonda kullanılmasını sağlayacağız. 

üniversite öğrencilerine ücretsiz internet başlıyor

Başkası bu hakkı kullanamayacak. BTK ile bunu sağlayacağız. Bu ay başlamayı düşünüyoruz. En ihtiyaç duyulan ay bu ay, biz de bu ay başlarız. Yerli üretim şartı, fiyat konuldu, onun altında kalan üretim markalarına uygulanacak telefon kampanyası var, o da bu ay hayata geçer.' Ücretsiz 10 GB internetle ilgili e-Devlet üstünden ya da üniversitelerin ilgili birimlerinden 30 Eylül tarihine kadar başvurularını yaptı. Kampanyadan faydalanabilmek için öğrencilerin örgün eğitimde eğitim görmeleri gerekiyor. Üniversite öğrencileri verilen bu destekle eğitim sürecinde internet kullanımının daha verimli olması ve 1 sene boyunca verilmesi planlanıyor. 

Son Haberler