Patates kızartması yaparken işinizi kolaylaştırıyor ve patatesler çıtır çıtır oluyor

Patates kızartması yaparken işinizi kolaylaştırıyor ve patatesler çıtır çıtır oluyor
Patates kızartması yaparken işinizi kolaylaştıracak bir teknoloji harikası. Gerçekten patateslerin çıtır çıtır olmasını sağlıyor

Airfyer’I kullananlar hiç pişman olmuyor. Eğer sizde patates kızartmasını çok seviyorsanız son yılların en büyük teknoloji harikalarından biri olan Airfyer’I kullanarak patates kızartması yapabilirsiniz.

Üstelik Airfyer’I kullanarak yaptığınız patates kızartması hem çıtır çıtır oluyor hem de çok sağlıklı. Airfyer’I kullanarak nasıl patates kızartması yapacağınızı merak ediyorsanız vereceğimiz bu bilgiler işinizi kolaylaştıracak.

İşte Airfyer’I kullanarak çıtır çıtır patates kızartması yapmanızı sağlayacak müthiş tarif; Umarız yaptıktan sonra çok beğenir ve arkadaşlarınıza önerirsiniz.

Malzemeler


1,2 kg patates
1 yemek kaşığı zeytinyağı
Tuz


Yapılışı


Airfyer’I önceden 160 derecede ısıtın.
Patatesleri soyun ve uzun 8 mm kalınlığında patates kızartması olacak şekilde kesin. (Bunun için bir Fransız kızartması kesicisi kullanabilirsiniz.)
Patatesleri en az 30 dakika suda bekletin. Sonra kağıt havluyla kurutun.


Patatesleri büyük bir kaba koyun ve yağlayın. Daha sonra Airfyer pişirme sepetine aktarın ve zamanlayıcıyı 16 dakika ayarlayın.


Zamanlayıcı çaldığında, pişirme sepetini dışarıya doğru kaydırın ve patatesleri sallayın. Sıcaklığı 180 ° C'ye ayarlayın ve zamanlayıcıyı 12 dakika daha ayarlayın.
6 dakika sonra tekrar sepeti dışarı kaydırıp patatesleri sallayın.
Zamanlayıcı çaldıktan sonra patates kızarması altın sarısı oluncaya kadar kızartın. Tuz ilave edip servis edin.

Son Haberler