Sevenleri şok oldu! Vücut geliştirme yıldızı Jo Lindner hayatını kaybetti

Sevenleri şok oldu! Vücut geliştirme yıldızı Jo Lindner hayatını kaybetti
Instagram ve Youtube'de milyonlarca takipçisi olan, daha çok Joesthetics olarak bilinen Alman fenomen Jo Lindner, vücut geliştirme alanında çok tanınan bir isim olarak ön plana çıkıyordu. Ünlü fenomen 30 yaşında hayatını kaybetti. Sosyal medya ise genç sporcunun steroid nedeniyle öldüğünü iddia etmeye devam ediyor.

Alman influencer Jo Lindner, sosyal medyada fitness videoları yayınlayarak ün kazanmıştı. Instgram'da 8.5 milyon, Youtube'ta yaklaşık 1 milyon takipçisi olan Joesthetics 30 yaşında anevrizma sonucu yaşamını yitirdi. Jo Lindner, vücut geliştirme sporuna yönelik öneriler ve beslenme programları gibi paylaşımlarda bulunuyordu.

Kız arkadaşı Nicha, yaptığı açıklamada Lindner'in kendi kollarında öldüğünü duyurdu. Dail Mail'e göre zamanını daha çok Tayland ve Dubai'de geçiren Joesthetics, üç gün önce boynunda bir ağrı hissetmiş ancak bunun ne olduğunu anlayamamıştı.

Nicha, "3 gün önce boynunun ağrıdığını söylüyordu. Çok geç olana kadar gerçekten fark etmiyoruz" diyor.

Joesthetics, ölümünden sadece haftalar önce, nadir görülen kas durumu nedeniyle aşırı antrenmanın kalp krizi geçirmesine yol açmasından endişe ettiğini söylemiş. Haziran ayının başlarında, YouTuber arkadaşı Bradley Martyn'in "Raw Talk" programına katılan Joesthetics dalgalanan kas hastalığı olarak bilinen bir durumu olduğunu söylemiş ve "Teknik olarak bir kramp" demiş.

Lindner'ın son paylaşımlrına ise yoğun vücut geliştirmeye bir yıl ara verdikten sonraki çalışmalarını anlatmış.

ANEVRİZMA NEDİR?

Anevrizma, atardamar duvarının bir kısmı zayıfladığında, anormal bir şekilde balonlaşmasına veya genişlemesine izin verdiğinde meydana gelir. Anevrizmalar herhangi bir arterde meydana gelebilir. Aort anevrizması (Kalpten vücuda kan taşıyan ana arterde meydana gelir), Serebral Anevrizma (Beynin bir arterinde meydana gelir) gibi farklı anevrizma türleri vardır.

Son Haberler