Sosyal medyadaki anne grupları bu zararlara neden olabiliyor

Sosyal medyadaki anne grupları bu zararlara neden olabiliyor
Yeni bir çalışma, annelerin ebeveynlik forumlarında geçirdikleri süre ile kortizol seviyeleri arasında bağlantıyı inceledi. Sonuçlar hiçte beklendiği gibi çıkmadı

Anne olmak, birçok kadının yeteneklerinden emin olamadığı ve emzirme, reçetesiz ilaçlar ve uyku eğitimi gibi konulardaki sorularına yanıt aradığı önemli bir yaşam geçişidir. En zararsız yeni anne soruları bile küçümseme ve öfkeyle karşılanabilir. Ne yani, sadece anne sütüyle beslenmiyor musunuz? Kendi kendine ağlayarak uyumasına izin verirseniz bebeğinizi mahvedersiniz! bunlara sadece birkaç örnek.

Pepperdine Üniversitesi'nin yeni araştırması, birçoğumuzun zaten deneyimlediği ya da şüphelendiği bir şeyi bilimsel olarak doğruluyor: Kadınlar anne odaklı sosyal medya sitelerinde ne kadar uzun zaman geçirirse, stres seviyeleri de o kadar yükseliyor.

Profesörler, annelerin sosyal medyada geçirdikleri zamanı sınırlamalarının ve tavsiye almak için gerçek hayattaki arkadaşları, akrabaları ve çocuk doktorlarıyla iletişime geçmelerinin daha iyi olacağını söylüyor.

Dr. Amaro bu projeye, özel Facebook anne gruplarındaki kendi deneyimlerinin ardından başladı. Bu gruplardan birinde, "En iyi egzama tedavisi hangisidir?" gibi basit sorular çelişkili bilgiler ve yargılayıcı yorumlar içeriyordu. Bazı annelerin, steroid kremler veya hindistan cevizi yağı önerdikleri için diğerlerini ayıpladığını söylüyor. Birisi ona bebeğini aşılayıp aşılamadığını sormuş ve egzamaya aşının neden olduğunu ima etmiş.

Dr. Amaro, "Bunu felç edici buldum ve o alandan çıkmak zorunda kaldım" diyor.

Kendisi ve Pepperdine'de iletişim alanında doçent olan meslektaşı Theresa de los Santos, daha önce kadınların annelik gruplarında birbirlerini nasıl karşılaştırdıklarını incelemişlerdi. Bu yılın başlarında ikili, bu çevrimiçi forumların kadınların refahı üzerindeki fiziksel etkilerini incelemelerine yardımcı olması için Pepperdine klinik psikoloğu Nataria Joseph'i görevlendirdi.

Evet anneler durum bu uzmanlar böyle diyor! Artık gerisi size kalmış...

Son Haberler