Titan'ın sahibi OceanGate CEO'sundan tüyler ürperten açıklamalar 'Eh zaten öldün'

Titan'ın sahibi OceanGate CEO'sundan tüyler ürperten açıklamalar 'Eh zaten öldün'
5 kişinin acı şekilde okyanus dibinde yaşamını yitirdiği Titan faciasının ardından, denizaltının sahibi olan OceanGate'in CEO'su tepki toplayan açıklamalarda bulundu.

Denizaltı Titan'da yaşanan facianın üzerinden birkaç hafta geçti. Ancak hala konuşulan, bunun nasıl meydana geldiğine dair araştırmaların yapıldığı Titan için defter tam kapanmış sayılmaz.

Soruşturma halen devam ederken, OceanGate firmasının CEO'su tepki çeken açıklamalarda bulundu.

OceanGate CEO'su tepkilerin eşiğinde

Discovery Channel'da yayınlanan bir macera-belgesel olan "Expedition Unknown'un kameramanı olan Brian Weed, Insider'a verdiği röportajda rahmetli CEO'nun Titan deniz altına dair korkutucu yorumlarda bulunduğunu belirtti.

Facianın öncesinde gerçekleşen bir röportajda Rush, Weed'e Titan hakkında pek de insanın içini ısıtmayan yorumlar yapmış..

Weed: Ya sizi bulamazlarsa? Rush: Eh, zaten ölmüşümdür

Weed, Rush'a Titan'ın acil bir durumda ana gemiden uzakta olduğu senaryoda neler yaşanacağını sormuş ve soruyu şöyle yöneltmiş:

Weed: Araçta 4 ya da 5 günlük oksijen var, ya sizi bulamazlarsa?

Rush: Eh, zaten öldün

"Eğer oradaysanız ve sizi o kadar gün içinde bulamazlarsa, zaten ölüvereceksiniz. Sizin için her şey bitmiş demektir, o halde deniz aracından kendi başınıza çıkamıyorsanız ne önemi var?"

Tabii ki bu laubali ve nihilist tutum, röportajı yapan Weed'i bir hayli irite etmiş ve kendisi tedirgin hissettiğini belirtmiş. Kendisi de Titan dalışlarıyla alakalı şöyle bir yorumda bulundu:

"Tüm bu dalış, beni o derin deniz aracıyla Titanik'in derinliklerine inme fikrine dair çok rahatsız etti."

Söz konusu açıklamaların gösteriyor ki CEO bile bu kadar umursamaz bir tavır sergiliyorken, kendisinin bu kadar önlemsiz bir şekilde dalış yapan Titan aracının içinde hayatını kaybetmesi pek manidar olmuş.

Son Haberler