Uyutmayan öksürük krizleri bu kür ile sona erecek! Kronik bronşiti bile tarihe karıştırıyor

Uyutmayan öksürük krizleri bu kür ile sona erecek! Kronik bronşiti bile tarihe karıştırıyor
En iyisi de karışımın tadının öksürük şurubuna nazaran harika olması.

Öksürük ve bronşit gibi rahatsızlıklarla mücadele etmek için etkili bir ev yapımı karışım tarifi sunuluyor. Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte, özellikle soğuk algınlığı ve öksürük gibi sorunlarla baş etmek için bu tarife başvurabilirsiniz. Bu karışım, ticari öksürük şuruplarına nazaran daha lezzetli bir seçenek sunuyor. İşte detaylar...

öksürük

UYUTMAYAN ÖKSÜRÜKTEN KURTULMANIN YOLU 

Öksürük şurupları ve haplar genellikle hastalık dönemlerinde kullanılır, ancak evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir karışım ile hastalıklardan korunmak da mümkündür. Bu karışımın en büyük avantajlarından biri, içerdiği malzemelerin tatlı muz ve doğal balın muhteşem uyumu sayesinde öksürük şuruplarından daha keyifli bir içime sahip olmasıdır.

Malzemeler oldukça basit: 400 ml ılık su, 2 adet muz ve 2 yemek kaşığı bal. Muzları soyup plastik kaşıkla ezmek, ardından ezilmiş muzları ılık suyla karıştırmak ve 30 dakika dinlendirmek bu karışımın temel adımları arasında yer alıyor. Daha sonra, karışım soğuduktan sonra içine bal eklenir. Ancak bu aşamada dikkat edilmesi gereken önemli bir detay, balın karışımın tamamen soğumuş olmasıdır, çünkü sıcak suyla temas ettiğinde besleyici özelliklerini kaybedebilir.

Bu doğal karışım, bronşit ve kuru öksürüğe karşı etkili bir çözüm sunmaktadır. Günde dört kez, en fazla 100 ml tüketilmesi önerilir. Ancak unutulmamalıdır ki bu karışımı haftada beş gün boyunca içmek gerekmektedir ve verilen tarif sadece bir gün içindir. Böylece, evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu doğal karışım ile öksürük ve bronşit gibi rahatsızlıklara karşı etkili bir mücadele yürütebilir, ticari ürünlere alternatif bir çözüm elde edebilirsiniz.

Son Haberler