Yatırımcıların piri Warren Buffett'tan Elon Musk açıklaması

Yatırımcıların piri Warren Buffett'tan Elon Musk açıklaması
Warren Buffett ve Charlie Munger, Berkshire Hathaway’in yıllık toplantısında Elon Musk hakkında ne düşündüklerini açıkladı. Buffett, “İmkansızı çözmeye adanmış bir adam. Bazen de başarıyor. Ancak biz o kadar fazla başarısızlık istemiyoruz. Bu bizim için işkence gibi olurdu" dedi.

Elon Musk, hayalleri büyük ve çok zorlu problemlerle uğraşan bir girişimci. Warren Buffett ve Charlie Munger ise daha kolay işler peşinde koşan yatırımcılar. Berkshire Hathaway'in yıllık toplantısında Tesla'nın kurucusu ve CEO'su hakkında konuşan ikili, Musk'ın başarılarına saygı duyduklarını ancak onun gibi risk almak istemediklerini söylediler.

Musk, Tesla ile otomotiv sektöründe devrim yarattı, SpaceX ile uzay yolculuğunu gerçekleştirdi ve Mars'a koloni kurma hayalini kovaladı. Ancak bu süreçte birçok başarısızlık ve patlama da yaşadı. Buffett ve Munger ise Berkshire Hathaway'i büyütmek için daha sakin ve istikrarlı bir strateji izlediler.

Musk'ın imkansız görevleri sevdiğini söylediler: "Biz kolay iş arıyoruz"

Berkshire Hathaway'in başkan yardımcısı Charlie Munger, toplantıda yaptığı konuşmada, Musk'ın hayatında bu kadar başarılı olmasının nedeninin çok yüksek hedefler belirlemesi olduğunu söyledi. "İmkansız görevleri üstlenmeyi ve yapmayı seviyor" diyen Munger, kendisiyle Buffett'ın farklı olduğunu belirtti. "Biz kolay iş arıyoruz" dedi.

Berkshire Hathaway'in CEO'su Warren Buffett da Musk'ın çok daha zorlu sorunlara odaklandığını belirtti. "İmkansızı çözmeye adanmış bir adam. Bazen de başarıyor" diyen Buffett, Musk'ın yaşam tarzının kendisine işkence gibi geleceğini söyledi. "Ancak biz o kadar fazla başarısızlık istemiyoruz. Bu bizim için işkence gibi olurdu" diye ekledi.

Musk ise iki efsanevi yatırımcının kendisi hakkındaki sözlerini takdir ettiğini belirtti. Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Warren ve Charlie'den gelen nazik sözler için teşekkür ediyorum" dedi. Buffett ve Munger daha önce de Tesla'yı büyük bir otomobil üreticisi haline getirmesinden dolayı Musk'ı tebrik etmişlerdi.

Son Haberler