Zeka bulmacası: Sadece zeki insanlar otobüsün hangi yöne gittiğini hızlıca bulabiliyor

Zeka bulmacası: Sadece zeki insanlar otobüsün hangi yöne gittiğini hızlıca bulabiliyor
Bu zeka bulmacasında otobüsün hangi yönde gittiği sorulmakta. Biraz üzerinde düşünerek doğru cevabı bulabilirsiniz. Eğer 20 saniye içinde doğru cevabı bulabilirseniz bu sizin zeki bir insan olduğunuzu gösteriyor.

Resime bakıp bir şaşırtmaca veya aldatmaca aramayın. Sorunun gercekten çok makul bir cevabı var. Sadece üzerine biraz düşünmeniz doğru cevabı bulmanızı sağlayacak.

Bu beyin bilmecesi, eğlenceli oyunlar ve bulmacalar oynamayı sevenler içindir. Zeka oyunları, yaratıcı düşünme ile çözüldüğü için basit bir bilmeceyi veya bir bulmacayı daha ilginç hale getirir. Bu bilmeceleri çözerken, sorunu biraz farklı ve alışılmışın dışında analiz etmeniz gerekiyor. Çözüme ulaşmak için yaratıcı bir zihin kullanmanız gerekir, çünkü cevap hemen önünüzde olmayacaktır. Bu yüzden, resimde otobüsün hangi yöne gittiğini belirlemeniz gereken ilginç bir zeka oyunudur.

20 SANİYE İÇİNDE CEVABI BUL

Yukarıdaki resimde, otobüsün hangi yöne gittiğini belirlemelisiniz. Yaratıcı bir zihin bu bilmeceyi 20 saniyede çözebilir. Cevap düşündüğünüz kadar basit olmadığı için soruyu cevaplamadan önce resme dikkatlice bakmanız gerekmektedir. Bir uyarı olarak, bu zeka oyununun cevapları sorunun hemen altında verilmiştir, bu yüzden fazla ileri kaydırıp hile yapmadığınızdan emin olun.

GELDİK CEVABA

Çoğu kişiye bu zeka oyunu gösterildiğinde, genellikle "sol" cevabını verirler. Peki ama neden? "Çünkü kapıyı göremiyoruz". Ne kadar mantıklı değil mi?

Bu arada eğer İngiltere, Hindistan gibi sol taraftan araç kullanılan yerlerde ise cevap tam tersi yani "sağ" olacaktır.

Son Haberler