Yeni Chrome Güncellemesi, Tarayıcı Oyun Deneyimini İyileştiriyor

Yeni Chrome Güncellemesi, Tarayıcı Oyun Deneyimini İyileştiriyor
Oyun, birçok teknoloji şirketi için yeni bir sınır oldu ve Google da bu alana giriş yapıyor. Odak noktasının çoğu Stadia'da olsa da, teknoloji devi, Chrome...

Oyun, birçok teknoloji şirketi için yeni bir sınır oldu ve Google da bu alana giriş yapıyor. Odak noktasının çoğu Stadia'da olsa da, teknoloji devi, Chrome Tarayıcısı aracılığıyla oyun oynamanın geniş bir kullanıcı kitlesi için çok daha cazip hale gelebilmesi için bunu yapmaya çalışıyor. Tüm bunlar söylendikten ve artık ortadan kalktıktan sonra, Chrome'un en son güncellemesinin, her şeyin göz önünde bulundurulması ve dikkate alınmasıyla tarayıcı oyunlarını çok daha kolay hale getirecek özellikler içereceğini belirtmek önemlidir.

Chrome 94'ün beta sürümü, bulut oyunlarına katılmayı kolaylaştırabilecek türden bir şey olması nedeniyle WebCodecs adlı bir şey içerir. Unutulmaması gereken bir başka şey de, bundan faydalanacak olanların sadece oyuncular olmayacağıdır. Tam tersine, Google bu konuda oyun geliştiricilere de biraz odaklanıyor ve bu da endüstriyi birçok farklı şekilde canlandırmaya yardımcı olabileceğinden önemli.

WebGPU, Chrome'un bir sonraki sürümüne dahil edilen başka bir özelliktir ve asıl amacı, oyun geliştiricilerin bilgisayarlarınızın işlem gücünü çok daha etkin bir şekilde kullanacak oyunlar oluşturmak için kullanabilecekleri bir arayüz sağlamaktır. Bu gelişmelerin her ikisi de genel olarak oyuncular için oldukça büyük bir nimet olacak ve Chrome'un önemli bir oyun kaynağı haline gelmesine neden olabilir. Bu, pahalı oyun konsolları ve benzerlerine yatırım yapabilecekleri çok parası olmayan oyuncular için özellikle yararlı olacaktır, çünkü en sevdikleri oyunları Chrome tarayıcısı üzerinden kolayca oynayabilirler.

Son Haberler