Yeni Microsoft Edge Güncellemesi, Sekme Grupları ve Yeni Alışveriş Özelliklerini Ekliyor

Yeni Microsoft Edge Güncellemesi, Sekme Grupları ve Yeni Alışveriş Özelliklerini Ekliyor
Windows 11 lansmanından hemen önce Microsoft, Edge için bazı güncellemeler yayınlıyor. Belki de çoğu insan için en kullanışlı özellik sekme gruplarının...

Windows 11 lansmanından hemen önce Microsoft, Edge için bazı güncellemeler yayınlıyor. Belki de çoğu insan için en kullanışlı özellik sekme gruplarının eklenmesidir. Tarayıcınızı biraz daha az kaotik hale getirmek için sekme koleksiyonları oluşturabileceksiniz.

Bir grup oluşturmak için kontrol düğmesini basılı tutun ve eklemek istediğiniz sekmeleri seçin, ardından sağ tıklama menüsünden "Yeni gruba sekme ekle"yi seçin. Etiketi her grup için farklı bir renkle özelleştirebilirsiniz. Bir sekmenin üzerine geldiğinizde, web sayfasının bir önizlemesini de görebileceksiniz.

Microsoft Edge ayrıca bazı kullanışlı alışveriş özellikleri alıyor. Tarayıcı, 5 milyondan fazla ürün için incelemelere ve derecelendirmelere hızlı erişim sağlayabilir. Bir ürün sayfasındayken, adres çubuğundaki mavi etikete tıklayın ve güvenilir kaynaklardan gelen uzman incelemelerinin yanı sıra çeşitli perakendecilerin ortalama tüketici yıldız derecelendirmesini göreceksiniz.

Ne satın alacağınıza karar verdiğinizde, Microsoft işlemi biraz daha hızlı tamamlamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bir perakendecinin misafir ödeme seçeneğini belirlerseniz, adres çubuğundaki "Hızlı ödemeyi dene" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bilgilerinizi bir kez manuel olarak doldurduktan sonra, Edge herhangi bir alışveriş sitesinde gelecekteki işlemler için bunları kaydedebilir. Her şeyin doğru olduğundan emin olduktan sonra "Tüm kuponları ve otomatik doldurma ayrıntılarını dene"yi tıklayın. Ardından Edge bilgilerinizi ekleyecek ve PayPal'ın Bal aracına benzer şekilde size biraz para kazandırabilecek herhangi bir kupon olup olmadığını otomatik olarak öğrenecektir.

Başka yerlerde, Edge artık yerleşik seyahat önerilerine sahip. Uçuşlara baktığınızda, adres çubuğundaki bir bildirime tıklarsanız, planladığınız varış noktasında ziyaret edilecek ve yapılacak şeylerle ilgili öneriler görürsünüz. Araç şimdilik yalnızca ABD'de ve belirli rezervasyon sitelerinde kullanılabilir, ancak yakında başka yerlerde de kullanıma sunulacaktır.

Bunun da ötesinde, birden fazla web sitesinde uçuş ve otel aramanız biraz daha hızlı olacaktır. Ayrıntıları bir rezervasyon sitesine girdiğinizde Edge bu bilgiyi saklayabilir. Daha sonra başka bir siteyi ziyaret ettiğinizde seyahat tarihlerini vb. otomatik olarak doldurabilir. Şirket, seyahat endüstrisi ortaklarının yardımıyla Bing'de de uçuş arama sonuçlarını iyileştirdiğini söylüyor.

Başka yerlerde, Microsoft Start adlı yeni kişiselleştirilmiş haber akışı tarayıcıya entegre edilmiştir. Yeni bir sekme açtığınızda, çeşitli yayıncılardan ilgi alanlarınızla alakalı başlıklar ve makaleler göreceksiniz.

Son Haberler