Yeni WhatsApp Güncellemeleri Birçok Deneyiminizi Artıracak; İşte Detaylar

Yeni WhatsApp Güncellemeleri Birçok Deneyiminizi Artıracak; İşte Detaylar
Son zamanlarda bir dizi WhatsApp güncellemesi yayınlandı ve çok yakın gelecekte kullanıcılara, deneyimlerini büyük ölçüde artırmaya ve arkadaşlarını,...

Son zamanlarda bir dizi WhatsApp güncellemesi yayınlandı ve çok yakın gelecekte kullanıcılara, deneyimlerini büyük ölçüde artırmaya ve arkadaşlarını, ailelerini ve iş arkadaşlarını etkilemeye yardımcı olacak daha fazlası sunulabilir. Bu WhatsApp güncellemeleri, belirli kişilerden kişisel bilgileri gizleme, sohbetleri Android cihazlardan iOS cihazlara aktarma, kaybolan sohbet ayarını özelleştirme ve yüksek çözünürlükte fotoğraf gönderme özelliklerini içerir. Bu WhatsApp özellikleri, kullanıcılara bir dizi avantaj sağlayacak ve platformları değiştirirken ve uygulamadaki genel deneyimi yükseltirken onlara daha fazla gizlilik, esneklik sağlayacak. Bunlar, gelecekte WhatsApp'ta görmeyi bekleyebileceğiniz özelliklerdir.

Yüksek kaliteli WhatsApp fotoğrafları

WhatsApp'ın 2 milyardan fazla aktif kullanıcısı var ve bu da onu dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma platformu haline getiriyor. Bu, sunucularındaki yükün gerçekten çok büyük olduğu anlamına gelir. WhatsApp, sistemin çökmemesini ve mesajların güvenilir bir şekilde iletilmesini sağlamak için video ve fotoğraf gibi ortamları sıkıştırarak bununla ilgilenir. WhatsApp'ın şu anda kullanıcılara hizmette daha yüksek kaliteli görüntüler ve videolar göndermek için kullanabilecekleri 'En İyi Kalite', 'Veri Tasarrufu' ve 'Otomatik' olmak üzere üç mod arasında seçim yapma olanağı üzerinde çalıştığını bildirmiştik.

WhatsApp Kaybolan mesajlar iyileştirmeleri

Uygulama, daha önce başlattığı WhatsApp Kaybolan mesajlar özelliğini tamamlamak için kısa süre önce 'Bir kez görüntüle' mesajlarını tanıttı ve şimdi şirket, işlevselliğini genişleterek ikincisini iyileştirmeye çalışıyor. Kullanıcılar şu anda sohbetlerdeki ve gruplardaki mesajların bir hafta sonra kaybolmasını tercih edebilir, ancak popüler özellik sızıntısı WABetaInfo daha önce kullanıcıların bunu gelecekteki bir güncellemede özelleştirebileceklerini açıklamıştı. Kullanıcılar, gelecekteki bir güncellemede gelebilecek yeni bir ayar aracılığıyla, tüm yeni konuşmalar için varsayılan olarak Whatsapp'ın kaybolan mesajlarını otomatik olarak etkinleştirebilir.

İyileştirilmiş kişi gizlilik kontrolleri

WhatsApp, kullanıcıların profil resmi, Hakkında, Durum ve "Son Görülme" durumları gibi profillerinin bölümlerini "Kişilerim", "Herkes" ve "Hiç kimse"den gizlemelerine zaten izin veriyor. Şimdi şirketin, yeni bir 'Hariç kişilerim' ayarı sayesinde, kullanıcıların belirli kişiler için Son Görülme, Hakkında, Durum ve Profil resimlerini göstermelerini sağlayacak özellikte bir iyileştirme üzerinde çalıştığı söyleniyor. Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik ilgili profil bilgilerini bu listeye eklenen kişilerden gizleyecektir.

Resimleri çıkartma olarak gönderme

Bu listedeki diğer özelliklerle karşılaştırıldığında, bu, uygulamaya gelen küçük değişikliklerden biri, ancak en eğlenceli olanı. Platformdaki çıkartmaların popülaritesi göz önüne alındığında, kullanıcılar için çok faydalı olabilir. WhatsApp'ın, uygulamada bir resim göndermeye çalıştığınızda resim yazısı çubuğunda gösterilen yeni bir düğme ile uygulamada çıkartma olarak resim gönderme yeteneği üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu, resmi normal bir resim yerine bir çıkartma olarak gönderir. Uygulamanın gelecekteki bir sürümünde WhatsApp'a ulaşması ve masaüstü uygulamalarına da ulaşması bekleniyor.

Son Haberler