YouTube, Altyazılar ve Otomatik Altyazı Özelliklerinde Adım Atıyor

YouTube, Altyazılar ve Otomatik Altyazı Özelliklerinde Adım Atıyor
YouTube, internetin ortaya çıkışından bu yana en önde gelen video içerik oluşturma platformlarından biri olmuştur. 2 milyardan fazla kullanıcıdan oluşan...

YouTube, internetin ortaya çıkışından bu yana en önde gelen video içerik oluşturma platformlarından biri olmuştur. 2 milyardan fazla kullanıcıdan oluşan bir kullanıcı tabanı ve çalışan tahmini 37 milyon kanalla, diğer tüm web sitelerini tozunu ısırarak gölgede bırakıyor. TikTok kısa süre önce yönetim kurulu genelinde önemli bir popülerlik kazanmış olsa bile, YouTube ve mirası iyi bir şekilde güvence altına alındı ​​ve giderek artıyor. YuTube, kullanıcı tabanını genişletmek ve onlara daha fazla erişilebilirlik sağlamak için nihayet otomatik altyazı özelliğini beta testinden tüm kullanıcı ve kanallara genişletmeye ve kullanıma sunmaya karar verdi.

1000'den fazla abonenin erişimi olan kanalların beta geliştirme testinde olduğu, ancak özelliklerinin başarısını gören YouTube, haklı olarak, milyonlarca kanalın tümüne yaymayı topluluğun çıkarına buldu. veritabanında. Sadece bu da değil, yeni güncelleme aynı zamanda listede İngilizce ve Japonca ve İspanyolca da dahil olmak üzere toplam 13 dilde altyazılara ve otomatik altyazılara eşlik ediyor. Ayrıca YouTube, gözlerinde sorun olanlar için sesli açıklamalara izin vererek bu konuda önemli iyileştirmelerle birlikte farklı engelli cephede de güncellemeler çağrısında bulundu. Bu, erişilebilirliği artırmak ve bilginin yayılmasını durduran, her zaman mevcut olan dil boşluğunu azaltmak için kullanıcının bir videoya birkaç ses parçası eklemesine izin veren güncellemeden sonra ikinci sıradaydı.

YouTube'un bizi ödüllendirmek istediği tek şey bu değildi. Bu güncellemelerin sonuncusu, içerik oluşturucuların birden çok dilde canlı çeviri ve altyazıyla canlı yayına geçtiğinde YouTube'un artık dil desteği özelliklerine izin vereceğini belirten blogdan bazı haberler içeriyor. Şu anda diller. Bununla birlikte, bu şu anda geliştirme ve beta testi aşamasındadır ve önümüzdeki çeyrekte dünyanın her yerindeki herkes için herhangi bir zamanda piyasaya sürülmesi beklenmektedir.

YouTube'un mobil uygulama kullanıcıları için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da, daha önce yalnızca sınırlı olan, kullanıcıların videonun tüm dökümüne, görüntüleme özelliğine tıklayarak erişmelerine izin verecek bazı testler olacağı gerçeğiydi. Windows ve macOS'a. Transkript tamamen olmasını istediğimiz dilde olmakla kalmaz, aynı zamanda videolarda belirli bölümleri arayan kullanıcılar için zaman zaman saatlerce süren çok fazla zaman kazandıran aranabilir olması da beklenir.

Son Haberler