YouTube, Ana Sayfa Akışındaki Videoların Açılır Önizlemelerinde Değişiklik Yaptı!

YouTube, Ana Sayfa Akışındaki Videoların Açılır Önizlemelerinde Değişiklik Yaptı!
YouTube, kullanıcıların içeriğe biraz daha farklı bir şekilde göz atmalarını sağlayan yeni özelliğini başlattı. Platformun masaüstü sürümü, artık...

YouTube, kullanıcıların içeriğe biraz daha farklı bir şekilde göz atmalarını sağlayan yeni özelliğini başlattı. Platformun masaüstü sürümü, artık ana sayfa beslemelerinde yeni içeriğin ortaya çıkmasına yardımcı olan açılır önizlemeyi gösteriyor. Bu yeni özellik (ancak şu anda Premium kullanıcılar tarafından kullanılabilir), ilk olarak 9to5Google tarafından tespit edildiği gibi, kullanıcıların ana sayfa özet akışlarından ayrılmak zorunda kalmadan içeriği keşfetmelerini sağlar.

Önceden, kullanıcılar imleci küçük resmin üzerine getirerek önizlemeyi görebilirdi. İmleç küçük resmin üzerine geldiğinde önizleme oynamaya başladı. Ancak, videonun hangi bölümünün önizleme olarak oynatılacağını seçmede hiçbir rolü olmayan içeriğin yaratıcıları ile ilgili küçük bir zorluk var. YouTube 30 saniyelik klibi kendisi seçti, bu nedenle kullanıcılar yalnızca içeriklerinin şovdaki en lezzetli bölümlerle görüntülenmesini ummakla kaldı. Bu, çoğu videonun çekici olması gereken kısmı göstermediği için genellikle oldukça tatmin edici değildi, bu nedenle içerik oluşturucuların oldukça fazla kayba uğramasına ve çok sayıda izleyiciye mal olmasına neden oldu.

Platformun yeni özelliği, öncekinden daha fazla öne çıkıyor. Önceki sessiz 30 saniyelik döngülü GIF, bu mini oynatıcıda kaliteli çözünürlük ve ses ayarlamaları ile sunulan tam videoya yükseltildi. YouTube'un ön izlemelerde ses ayarlarına izin vermesi kesinlikle beklemediğimiz bir özellik, bu nedenle oldukça şaşırdık ama kesinlikle iyi bir şekilde. Bunların yanı sıra özellik, masaüstü kullanıcılarının "daha sonra izlemek için ekle" ve "sıraya ekle" gibi olanaklardan da faydalanmalarını sağlıyor.

Ana sayfa akışında gezinirken, ilgimizi çeken çeşitli videolarla karşılaşıyoruz, ancak aynı anda birden fazla video izlemek pratik değil gibi görünüyor. Yapabileceğiniz çok şey var ve aynı anda dikkatinizi odaklayabileceğiniz yalnızca belirli bir yer var, YouTube bunu anlıyor gibiydi. Gördüğünüz gibi, ana sayfa beslemesi yenilendiğinde video kaybolur ve başlığı hatırlamadığınız sürece aynı videoyu bir daha bulamamanız çok olasıdır. Ama yapmazsan ne yapmalı? YouTube'un yeni özelliği, kullanıcılara videoyu yalnızca önizlemeyi izleyerek ve ardından yandaki üç noktadaki seçeneği bularak oynatma listelerine ekleme olanağı verir. kaybolması konusunda endişelenmenize gerek kalmadan dileyin.

Bu güncellemeyle ilgili en çok yapılan aramalardan biri, içerik oluşturucuların bilmek için can attığından emin olduğumuz "YouTube önizlemesi görüntüleme olarak sayılır mı". Kullanıcı video önizlemesini on saniyeden fazla izlerse, görünüm otomatik olarak eklenir. Diğer özelliklerin aksine, açılır ön izleme kendiliğinden gerçekleşir. Ayarlar sekmesinden açmanıza gerek yoktur, ancak ayar-otomatik oynatmayı tercih ederseniz kapatabilirsiniz. Açılır pencere ayarı şimdilik varsayılan olarak otomatik olarak oynatılacak şekilde ayarlanmıştır.

Güncellemenin ne zaman başlatıldığına dair resmi bir açıklama bulunmamakla birlikte, yakında her bölgeye yayılacağından oldukça eminiz, bu yüzden özelliği henüz bulamazsanız endişelenmeyin, çok yakında bulabileceksiniz.

Son Haberler