YouTube, Mobil Cihazlarda Videoları Hızlı Bir Şekilde Silmek İçin Yeni Bir Hareketi Test Ediyor

YouTube, Mobil Cihazlarda Videoları Hızlı Bir Şekilde Silmek İçin Yeni Bir Hareketi Test Ediyor
YouTube, insanların video izlemenin keyfini çıkarabilmeleri için her zaman insanların rahatlığı için farklı özellikler getirmeye çalışan dünyanın...

YouTube, insanların video izlemenin keyfini çıkarabilmeleri için her zaman insanların rahatlığı için farklı özellikler getirmeye çalışan dünyanın en büyük video platformudur. Önceden, birçok kullanıcı, platformun mobil sürümünün, kullanıcıların video içeriğinin herhangi bir bölümünü atlamak için arama çubuğunda herhangi bir yere dokunmasına olanak tanıdığını biliyor olabilir. İnsanlar bu özelliği gerçekten beğendiler çünkü videonun tamamını izlemek zorunda değillerdi, basit bir şekilde videonun istedikleri herhangi bir bölümünü izleyebilirler. Artık YouTube'un mobil uygulamasında video içeriğinin uyarıcı kısmına atlamak çok daha zahmetsiz olacak. Platform şimdi video üzerinde hızlı bir tarama için sürükle ve tut hareketini test ediyor.

Şu anda, insanlar videoyu 10 saniyelik bir artışla ileri veya geri almak için sağ veya sol tarafına iki kez dokunabiliyor. ve ayrıca, video içeriğinden çıkmak için yukarı ve aşağı kazabilirler. En son hareket, insanların video içeriğini en sevdikleri bölüme kadar ileri veya geri almalarını da sağlayacaktır. Yaklaşan bu hareket, bir Reddit kullanıcısı tarafından ilk kez, platformun insanların video içeriğinde zahmetsizce gezinmesini sağlayacak bir hareketi takip etmek için en son slaydı yayınladığını vurguladı. Ancak, bu jest bu aşamada sınırlı kullanıcılar için hala kullanılabilir. Hatta bir kişi bu hareketin cep telefonunda da YouTube 16.31.35 sürümüyle çalıştığını söyledi.

En son sürümde yakında tüm kullanıcıların kullanımına sunulacaktır. Bu, sunucu tarafı değerlendirme veya “Kullanıcı Arayüzü” testlerinin bir parçası olabilir. Platform, video içerik oynatıcısının üst tarafında soldan sağa kaydırıcı seçeneğini gösterecektir. Bu yeni hareketin kullanımı, kullanıcılar için video içeriğinin herhangi bir bölümüne uzun süre basıp ardından parmağını ekranda çekebilecekleri için çok uygun olacaktır.

Şimdiye kadar pek çok kişi bu son seçeneği akıllı telefonlarında göremiyor, ancak iyi olan şey, tetiklenmesinin kolay olmasıdır. Reddit'teki birkaç kullanıcı da bu seçeneğin iOS cihazlarda çalıştığını gördüklerini söyledi. Bu, bunun hesap bazında başlatılacağını gösterir. Asıl gönderi, kullanıcıların uygulama bahisi 16.31.34 sürümünün en son indirilmesinden bu yana bu seçeneği deneyimlediğini vurguluyor. Bu yeni hareketi denemekten heyecan duyanlar için, uygulamanın en son sürümünü adresinden hızlı bir şekilde indirmeleri gerekiyor.

Son Haberler