YouTube Music 50 Milyon Ücretli Aboneye Ulaştı

YouTube Music 50 Milyon Ücretli Aboneye Ulaştı
YouTube'un ücretli servisleri abone sayısını artırıyor ve 2020'nin üçüncü çeyreğinde YouTube Premium ve Music Premium'da 30 milyon aboneye ulaştı....

YouTube'un ücretli servisleri abone sayısını artırıyor ve 2020'nin üçüncü çeyreğinde YouTube Premium ve Music Premium'da 30 milyon aboneye ulaştı. Şimdi, Bloomberg'e göre, YouTube önemli bir dönüm noktasına ulaştı: artık ücretli hizmetlerinde 50 milyondan fazla abonesi var.

YouTube Music Premium ve YouTube Premium şu anda 50 milyondan fazla aboneye sahip

Yukarıdaki şekil, hem YouTube Music Premium abonelerini hem de kullanıcıların videoların reklamsız olarak keyfini çıkarmasını sağlayan daha kapsamlı YouTube Premium hizmetinin abonelerini içerir. Bu sayı, halen deneme sürecinde olan kişiler için de geçerlidir. Şirket, bu abonelerden ne kadar gelir elde ettiğini veya abonelerin hizmetleri için ödediği ortalama fiyatı açıklamadı.

Google, son on yılda pek çok farklı ürün ve adla pek çok başarı elde etmeden birçok kez bir müzik aboneliği başlatmaya çalışıyor, ancak şimdi YouTube, YouTube Müzik adına Spotify'a rakip bir hizmet sunmanın yolunu bulmuş gibi görünüyor. Midia Research'e göre şu anda YouTube, dünyanın en hızlı büyüyen ücretli müzik hizmeti olarak görülüyor. Şu anda dünya abonelerinin %8'ine sahip; ancak Spotify hala kral unvanını geniş bir farkla elinde tutuyor.

YouTube, son çeyrekte 7 milyar dolarlık satış bildirdi ve bu, geçen yıla göre yüzde 84'lük şaşırtıcı bir büyümeye işaret ediyor. YouTube'un müzik işini yürütmek için beş yıl önce işe alınan küresel müzik başkanı Lyor Cohen, Google'ın abonelik işlerini oluşturmak için çalıştı. 2018'in başında, hangi pazarlara yatırım yapılacağı ve diğer zorluklar nedeniyle YouTube Music o kadar büyümedi, ancak şimdi Spotify ve Apple Music'e önemli bir rakip olarak ilgi gördü.

YouTube Müzik yeni özellikler kazanıyor ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için çalışıyor

Son zamanlarda, YouTube Music'in üzerinde çalıştığı yeni bir özellik hakkında, önceden indirilmiş şarkıları arama çubuğundan arama olanağını bildirdik. Artık çevrimdışı dinlemek üzere indirdiğiniz şarkılara, müzik aradığınızda "İndirilenler" adlı bir sekmede daha kolay erişebileceksiniz.

İndirilenleri doğrudan arama çubuğundan bulmanızı sağlayan yeni arama özelliği, YouTube Music'in merakla beklenen bir özelliği oldu. Uygulamayı çoğunlukla çevrimdışı modda kullanan kişiler için özellikle yararlıdır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar en sevdikleri şarkıyı daha hızlı bulabilecekler.

Ek olarak, yakın zamanda Spotify'ın On Replay çalma listesine oldukça benzeyen, en çok dinlenen şarkılarınızın yer aldığı bir çalma listesi olan "Replay Mix" adlı kullanışlı bir bölümü tanıttı. Yeni "Replay Mix" çalma listesi, uygulamanın "Sizin için Karışık" bölümünün bir parçası olarak görünür.

En fazla 100 şarkı uzunluğunda olabilir ve sona ulaştığınızda size sonsuz otomatik oynatma seçeneği sunar. YouTube Music'in Tekrar Karması, uygulamanın ana sayfasındaki "Sizin için Karışık" sekmesinde bulunan "Süper Karışımım" oynatma listesinin yanında yer alır.

Ancak, YouTube Müzik ile ilgili tüm haberler, özelliklerine iyi eklemeler olmamıştır. Son zamanlarda, YouTube Music'in Wear OS 3'ten daha eski işletim sistemlerini çalıştıran akıllı saatlerde kullanılamayacağını duyduk. Ancak YouTube Music, Galaxy akıllı saat serisine en yeni eklemeler için kullanılabilir: Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Klasik, akıllı saatinizi yükseltmeye istekli değilseniz, YouTube Music'in akış hizmetlerinden yararlanamazsınız.

Öte yandan, YouTube Music'in rakibi Spotify, geçtiğimiz haftalarda Wear OS akıllı saatlerinde kullanıma sunulacak yepyeni bir özellik olan çevrimdışı dinlemeyi de içeren yenilenmiş bir Wear OS uygulamasını piyasaya süreceğini duyurdu. Bildirildiğine göre daha eski akıllı saatler için de çalışıyor.

Son Haberler