YouTube Studio'ya Karanlık Mod Desteği Dahil Yeni Özellikler Eklendi

YouTube Studio'ya Karanlık Mod Desteği Dahil Yeni Özellikler Eklendi
Daha fazla sosyal medya ve eğlence platformunun ortaya çıkmasıyla sektördeki rekabet büyük ölçüde arttı. Sosyal ağlar, platformlarına daha fazla kullanıcı...

Daha fazla sosyal medya ve eğlence platformunun ortaya çıkmasıyla sektördeki rekabet büyük ölçüde arttı. Sosyal ağlar, platformlarına daha fazla kullanıcı kazandırmak için kullanıcıları çeken ve platformlarda ilginç içerikler yaratan ve platformları canlı tutan 'yaratıcı'lar üzerinde çalışmak zorunda kalacaklarını artık anlamaya başladılar. Bu farkındalıkla birlikte, çeşitli sosyal ve eğlence platformları, içerik oluşturucular için gelir akışları gibi içerik oluşturucu dostu yeni güncellemeler sunmaya başladı.

En büyük video akış platformu 'YouTube', aynı zamanda yaratıcılarını tercih eden benzersiz güncellemelerle geldiği kabul edilen bir platformdur. Son zamanlarda YouTube, ünlü içerik oluşturucu stüdyosunda bazı değişiklikler yaptı, değişiklikleri takiben içerik oluşturucu stüdyosu daha kullanıcı dostu, bilgilendirici ve kullanışlı hale geldi.

YouTube Studio'nun yeni güncellemesinde getirdiği ilk değişiklik, merakla beklenen 'karanlık mod', karanlık mod uzun süredir YouTube'da. modu gözleri rahatlatmaya yardımcı olur ve parlak beyaz arka plana göre çok daha rahat bir efekt verir. Karanlık modda YouTube Studio, kullanıcılara yalnızca tüm uygulamaya yeni bir görünüm kazandırmakla kalmayıp aynı zamanda gözleri de rahatlatan alternatif bir renk paleti sunacak. YouTube Studio'da karanlık moda geçiş, YouTube uygulamasındakiyle aynıdır, bu nedenle ayarlara girilerek kolayca geçiş yapılabilir.

Güncellemenin ardından YouTube Studio, karanlık modu tanıtmanın yanı sıra oldukça ciddi değişiklikler de aldı. YouTube Studio, kullanıcıya kullanmak isteyebilecekleri farklı ilgili hashtag'ler öneren bir otomatik tamamlama önerisi aldı. "Hashtag önerisi", yalnızca hashtag'leri olan kullanıcılara önermekle kalmaz, aynı zamanda her bir hashtag hakkında bilgi sağlar. Bu, hashtag önerisinin yanı sıra hashtag'i kullanan video ve kanal sayısından bahsedileceği anlamına gelir. Bu, kullanıcılara hangi hashtag'i kullanacakları konusunda büyük ölçüde rehberlik edecek ve böylece genel erişimlerini artıracaktır.

Bu güncellemenin getirdiği bir diğer önemli değişiklik de yorumlar sekmesinin altında yer alan bahsetmeler sekmesidir. Bu sekme, içerik oluşturucuya bahsi geçen tüm yorumları göstermek için tasarlanmıştır. Bu özellik ayrıca bahsedenleri ve yorumları etkili bir şekilde ayıracaktır.

Bunun dışında YouTube, YouTube Studio'nun Android ve iOS uygulamasının Analytics özelliğini alacağını ve böylece YouTube Studio uygulamasını web sürümüyle daha uyumlu hale getireceğini duyurdu.

Son Haberler