Youtube Tarih Verdi: 31 Ekim'e Kadar Test Edebileceksiniz!

Youtube Tarih Verdi: 31 Ekim'e Kadar Test Edebileceksiniz!
Youtube, resim içinde resim özelliğinin kullanıma açıldığını duyurdu. Ancak bu uygulamanın bir süreliğine faaliyette olacağını belirtelim. Henüz...

Youtube, resim içinde resim özelliğinin kullanıma açıldığını duyurdu. Ancak bu uygulamanın bir süreliğine faaliyette olacağını belirtelim. Henüz deneme aşamasında olduğu için bazı geliştirmelere ihtiyaç duyuluyor. Eğer çeşitli geliştirmeler fayda verir ise en kısa sürede herkese açık şekilde kullanıma sunulacak. Yeni özelliği şimdilik kimler kullanabilecek gelin hep birlikte göz atalım.

Resim İçinde Resim Özelliği Geliyor

Resim içinde resim özelliği, aynı anda Youtube'de dahil olmak üzere telefon ve tablet üzerinde çeşitli işlemler yapmanızı kolaylaştıracak. Böylelikle daha fazla çeşitlilik uygulamada bulunacak. Youtube'u daha etkili ve kaliteli kullanmak isteyenler bu özelliğin ne zaman geleceğini merak ediliyor. Şu an test aşamasında fakat herkes bu özelliği test edemiyor. Deneyebilenler ise oldukça kısıtlı bir kullanıcı grubundan oluşmakta. Youtube, test için iki şart arıyor. İki şarta da değineceğiz. Android kullanıcıların bu özelliği deneyememesi onlar adına büyük hayal kırıklığı olarak vurgulandı.

Youtube Premium Olanlar Deneyebilir!

Resim içinde resim özelliği pek çok kullanıcı için büyük avantaj sağlayacak. Youtube Premium sahipleri bu özelliği test etme hakkına sahip. Özellikle de telefonda farklı işlemler yaparken videonun açık kalmasını istiyorsanız bundan yararlanabilirsiniz. Ses değil görüntüyü de aynı anda görmek mümkün hale gelecek. Normalde bazı uygulamalarda yapılsa bile bu özellik Youtube'de yapılamıyordu. Alınan karar doğrultusunda Premium üyelikler test edecek ve test sonuçlarını şirket ile paylaşabilecek.

iOS Kullanıcısı Olma Şartı da Var!

Yalnızca Youtube Premium kullanmanız yeterli değil. Ayrıca iOS kullanıcıs olmanız da gerekiyor. Hal böyle iken uygulamadan yararlanmak sizin elinizde. iOS kullanıcıları Youtube Premium almaları halinde bu özelliği kesintisiz kullanacak. Premium fiyatlarında değişiklik olacak mı bilinmiyor. Pek çok özelliğin uygulamaya eklenmesi sonucunda abonelik fiyatlarında değişim yaşanabilir. Bunun yanı sıra kampanyalarla da kullanıcıların satın alması teşvik edilebilmekte. Konuyla ilgili nasıl bir hamle yapılacağı yakında belirlenecek. Şirket, abonelik satışlarını artırmak istiyor.

Son Gün 31 Ekim

Resim içinde resim özelliği için Youtube'un verdiği son günün 31 Ekim olduğu açıklandı. Yani bu vakte kadar özelliği test edebilirsiniz. Sonrasında ise özellik kaldırılacak ve çeşitli geliştirmelerle önümüzdeki aylarda yeniden duyurulacak. Bu sefer diğer kullanıcıları da kapsaması beklenmekte. Ayrıca Youtube Premium şartının her daim olacağı vurgulanıyor. Çünkü Premium özelliklerden biri olan arka planda müzik çalmanın devamlılığı açısından Premium üyelere özel geliştirme yapılacak. Ancak Android cihazlar için kullanıma hazır hale gelmesi kullanıcıları rahatlatacak.

Son Haberler