Zoom, Karma Etkinliklerin Gelişimi İçin Yayın Araçlarını Satın Aldı

Zoom, Karma Etkinliklerin Gelişimi İçin Yayın Araçlarını Satın Aldı
Pandemi sırasında birden fazla yüz yüze etkinliğin iptal edilmesi ve sanal platformlar için yeniden düşünülmesi gerekiyordu. Şu anda bile hâlâ pek çok...

Pandemi sırasında birden fazla yüz yüze etkinliğin iptal edilmesi ve sanal platformlar için yeniden düşünülmesi gerekiyordu. Şu anda bile hâlâ pek çok sanal ve karma etkinlik düzenleniyor ve bu, kalıcı bir trend olduğundan, popüler video konferans platformu Zoom, bu karma etkinliklerin kapsamını geliştirmek için yayın araçları satın aldı.

Şirketin resmi blogunda duyuran Zoom, Zoom SDK'ya dayalı araçlar sunan bir başlangıç ​​şirketi olan Liminal'den iki varlık satın aldı. Edinilen iki araç, kullanıcıların sanal ve hibrit etkinlikler oluşturmasına ve düzenlemesine yardımcı olan her ikisi de eklenti olan ZoomOSC ve ZoomISO'dur.

ZoomOSC, Zoom platformunun OSC kontrolörleri ve medya sunucuları ile entegrasyonunu sağlarken, ZoomISO, Zoom konferansında katılımcıların bireysel HD video çıkışını oluşturmak için gelişmiş kontroller getiriyor.

Diğer şeylerin yanı sıra, Liminal'in yazılımı, Zoom'dan üretim sınıfı donanım ve uygulamalara birden fazla HD video beslemesini bağlayabilir.

ZoomOSC ve ZoomISO'nun satın alınmasına ek olarak, Liminal'in kurucu ortaklarından Andy Carluccio ve Jonathan Kokotajlo da Zoom ekibine katılacak. Bu yılın başlarında Zoom, kullanıcıların sanal etkinliklere ev sahipliği yapmasına yardımcı olmak için "Zoom Events"i duyurdu, bu nedenle Liminal'in araçlarının satın alınması ilgili özellikleri kesinlikle geliştirecek.

Son Haberler