Zoom Ücretsiz Kullanıcılar İçin Reklam Göstercek; İşte Detaylar

Zoom Ücretsiz Kullanıcılar İçin Reklam Göstercek; İşte Detaylar
Gerçek olamayacak kadar iyi görünen her şey genellikle sona erer. Bu kez, dünyanın dört bir yanındaki insanların pandemi boyunca işlerini yapmalarına...

Gerçek olamayacak kadar iyi görünen her şey genellikle sona erer. Bu kez, dünyanın dört bir yanındaki insanların pandemi boyunca işlerini yapmalarına yardımcı olan video istemcisi Zoom, ücretsiz kullanıcılara reklam göstermeye başlamak için bir pilot program duyurdu.

Bir blog gönderisine göre, bu pilot reklam programı Zoom'un "yatırımları desteklemesini ve ücretsiz Basic kullanıcılarına sağlam platformumuza erişim sağlamaya devam etmesini" sağlayacak.

Şu andan itibaren, reklamlar yalnızca kullanıcıların toplantılarını sonlandırdıklarında göreceği tarayıcı sayfasında yayınlanacak. Video platformu, "diğer ücretsiz temel kullanıcılar tarafından düzenlenen toplantılara katılırlarsa" bu reklamları yalnızca belirli ülkelerdeki ücretsiz temel kullanıcıların göreceğini açıklıyor.

Bu reklam pilot programını nasıl uygulayacağımızı dikkatli ve düşünceli bir şekilde düşündük ve bunu kullanıcı seçimini sağlamak amacıyla yaptık. Kullanıcılar, Zoom'un web sitesinde, onları çerez yönetim aracımıza yönlendiren bir bağlantı sağlayan bir başlık görecektir.

Zoom, bu reklam programını hesaba katmak için gizlilik bildirimini de güncellediğini söylüyor. Platform ayrıca blog gönderisinde Zoom'un "toplantı, web semineri veya mesajlaşma içeriğini (özellikle ses, video, dosya ve mesajlar) herhangi bir pazarlama, promosyon veya üçüncü taraf reklam amacıyla kullanmayacağını" belirtiyor.

Platform, küresel olarak ve uygulamalarında kullanıcılar için reklamları ne zaman yayınlayacağını söylemiyor. Bu nedenle, şimdilik bunlardan kaçınmak istiyorsanız, Zoom'un iOS veya macOS uygulamasını kullandığınızdan emin olun.

Son zamanlarda şirket, öncelikle öğrencilerin çevrimiçi dersler sırasında dikkatlerinin dağılmasını önlemek için tasarlanmış yeni bir Odak modu getirdi.

Odak Modu, eğitimcilerin öğrencilerinin videolarını görmelerine ve öğrencilerin diğer sınıf katılımcılarını görmeden öğretmenlerini görmelerine olanak tanır. Bu özellikle, öğretmenler sınıflarını denetleyebilir, ancak öğrenciler akranlarının video beslemeleri tarafından dikkati dağılmaz veya kendi kameralarını açma konusunda kendilerini bilinçli hissetmezler.

Temel kullanıcılar için platformda Zoom destekli reklamlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın.

Son Haberler