ZTE Axon 30 Ne Zaman Satılacak? ZTE Axon 30 Satış Fiyatı Belli Oldu!

ZTE Axon 30 Ne Zaman Satılacak? ZTE Axon 30 Satış Fiyatı Belli Oldu!
Akıllı telefon üreticileri arasında adeta RAM rekabeti yaşanıyor. Pek çok şirket, RAM'in yüksekliğine önem vermeye başladı. RAM boyutu elbette bir noktada...

Akıllı telefon üreticileri arasında adeta RAM rekabeti yaşanıyor. Pek çok şirket, RAM'in yüksekliğine önem vermeye başladı. RAM boyutu elbette bir noktada önemli ancak iş artık şova dönüştürülüyormuş izlenimi veriyor. Çünkü 20 GB RAM'li bir telefon tam olarak ne işe yarayacak bilinmemekte. Ayrıca yüksek özellikli uygulamaların çalıştırılması için gerekli olabileceği ifade ediliyor. Yine de genel kullanıcılar 20 GB RAM'e çok fazla ihtiyaç duymayacaktır. ZTE, yeni çıkaracağı telefon olan Axon 30 ile sınırları iyice zorlayacak. Tanıtımı yapılan telefon 12 GB RAM'li olarak bilinmekteydi. Fakat 20 GB RAM'e nasıl çıkarıldı merak konusu haline geldi.

ZTE Axon 30 20 GB RAM'li Olacak!

Sanal bellekten faydalanılarak yapılacak bu işlem sayesinde ZTE Axon 30, RAM boyutunu bir anda artıracak. Hali hazırda 12 GB RAM ile karşımıza çıkacak. Fakat depolama alanının bir kısmı kullanıldığında RAM boyutu 20'ye kadar çıkıyor. Akıllı telefonlar açısından önemli bir gelişme olarak görülüyor. Önümüzdeki dönemlerde teknolojinin daha da fazla gelişmesiyle uygulamaların gereksinimleri artabilir. Böyle olduğunda ise özellikle belirli meslek grupları yüksek RAM'e sahip telefonlar kullanabilir. Şimdiden önemli bir hamle olarak görülse dahi kullanıcıların pek de ihtiyacı olacağı düşünülmüyor. ZTE Axon 30 satış fiyatı konusunda da bazı gelişmeler yaşanmış olabilir. Telefonun fiyatı standardın üzerinde olacak mı göreceğiz.

Satış Tarihi Açıklandı

ZTE Axon 30'a sahip olmak isteyenler, 30 Eylül'de telefonun satışı yapılacak. Böylelikle sevilen telefonu doyasıya kullanabileceksiniz. Ancak şunu da unutmamak gerekiyor, belirli ülkelerde satışa sunulacak. Sonraki tarihlerde Türkiye'ye de gelmesi muhtemel. Öncelik olarak nüfus ve alıcı potansiyeli bakımından yüksek olan ülkelerde satılacak. Daha sonra Avrupa ülkeleri ve Türkiye'ye de uğrayacak. Bir yandan da telefonun fiyatı merak ediliyor. Dört farklı türde ZTE Axon 30 modeliyle karşılaşacağız. Depolama alanı ve RAM'i değişken şekilde satılacak. Bu da fiyatı önemli ölçüde etkiliyor.

ZTE Axon 30 Ne Kadara Satılacak?

ZTE, Axon 30 model akıllı telefonunu 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile 475 dolara satmayı planlıyor. En üst modelin 475 dolar olması, Türkiye'ye göre fiyat ortalama 5000 TL civarında olabilir. Çeşitli vergiler ve dolar kuru da hesaba katıldığında ortalama böyle bir fiyat çıkması bekleniyor. Kâr payı da eklenecek olursa küsüratlar ortaya çıkabilir. Söz konusu telefonun önümüzdeki ayın sonunda satışa sunulacağını belirtik. Pek çok kişi ZTE'nin yeni telefonunu denemek istiyor. Çünkü oyunlarda nasıl performans göstereceği çok merak edilmekte. Oyuncular, bu telefonu denemek için can atacak. Fakat RAM boyutunun bir noktadan sonra fazla etkilemeyeceği düşünülüyor. Bunu da deneyerek anlayabileceğiz.

Son Haberler