Oturma şekliniz kişiliğinizi ele veriyor! Peki sizin oturma şekliniz hangisi?

Oturma şekliniz kişiliğinizi ele veriyor! Peki sizin oturma şekliniz hangisi?
Kişilerin karakterine göre istemsizce şeklini aldığı bir oturma biçimi olduğunu ve bu oturma şekline göre de karakter analizi yapıldığını biliyor muydunuz? İşte en sevdiğiniz oturma pozisyonuna göre kişilik testi.

Vücut dilinden bir insan hakkında birçok şey öğrenebiliyoruz. Keyifli, yorgun, heyecanlı, hüzünlü ya da gergin olup olmadıklarını insanların beden dillerinden anlamak mümkün. Fakat oturma şekilleri insanlar hakkında direkt olarak bilgi vermiyor. Birtakım detayları fark etmek ve dikkatli yorumlamak gerekiyor.

Her türlü insanla iletişim kurarken beden dilinin ne dediğini bilmeniz size her zaman avantaj sağlayacaktır. Zira beden dili bize kim olduğumuz ve çevremizle nasıl ilişki kurduğumuz hakkında çok şey söyleyebilir.

Hepimizin rahat hissettiği ve sıklıkla kullandığı bir oturma şekli vardır. Aslında bu seçim meselesi değil alışkanlıktır. İşte en bilinen beş oturma şeklinin kişiliğiniz, niyetiniz ve gizli arzularız hakkında neler anlattığı.

Püf noktası: Oturun ve ayaklarınızı doğal olarak nasıl yerleştirdiğinize dikkat edin, ardından oturma pozisyonunun açıklamasını okuyun.

SİZ NASIL OTURMAYI TERCİH EDİYORSUNUZ?

oturma kişilik testi

A POZİSYONU
Bu şekilde oturan insanlar çok yaratıcı ve karizmatiktir. Spontanedirler ve verdikleri kararlar hakkında fazla düşünmezler. Bu durum, ara ara bazı sorunlara neden olabilir, ancak doğal çekicilikleri onları zor bir durumdan kurtarmaya yardımcı olacaktır. Bu insanlar hayatı bir macera olarak görür ve yeni deneyimlere açıktır. Ayrıca çok popülerdirler ve kolayca yeni arkadaşlar edinirler, ancak bu ilişkilerin çoğu kısa sürelidir.

B POZİSYONU
Bu pozisyonda oturan kişiler gerçek hayalperestlerdir. Zengin bir hayal güçleri vardır ve kendilerini bir hayale kaptırabilirler. Çok empatiktirler ve diğer insanlarla kolayca iletişim kurabilirler, ancak bu nedenle bazen kendilerini arka plana koyarlar. Çok iyi dinleyicilerdir ve kendi duygularıyla güçlü bir şekilde temas halindedirler.

C POZİSYONU
Bunlar, konsantre olmakta ve hareketsiz oturmakta çok fazla sorun yaşayan kaotik insanlardır. Akılları her zaman hareket halindedir ve genellikle sözlerinin etkisini düşünmeden konuşurlar. Kolayca sıkılırlar ve dikkat süreleri kısadır. En çok uyaranların olduğu hızlı bir ortamda parlarlar. İlişkilerde de çabucak ilgisizleşebilirler ve geri adım atabilecek birine ihtiyaçları vardır.

D POZİSYONU
Bunlar genellikle çok akıllı, iyi rasyonel düşünen insanlardır. Dakik, temiz ve düzenlidirler. Evleri genellikle gıcırtılı temiz ve derli topludur ve her şeyin kendine ait bir yeri vardır. Biraz çekingendirler ve kendileriyle ilgili her şeyi hemen ifşa etmezler. Yine de çok dürüstler ve dedikodu yapmaktan hoşlanmazlar. Her durumda sakin kalırlar ve bakış açılarını kolayca kaybetmezler.

E POZİSYONU
Bu insanlar çok hedef odaklıdır ve kariyerlerine çok değer verirler. Kendileri için iddialı hedefler belirlemeye önem verirler ve daha azıyla yetinmezler. Kişisel düzeyde, örneğin sağlık ve sevgi söz konusu olduğunda, hedefler belirlemeyi de severler. Kendi görünümleri de dahil olmak üzere her şeyde çok mükemmeliyetçidirler. Bu bazen sahip oldukları şeyleri gözden kaybetmelerine neden olur çünkü her zaman daha fazlasını isterler.

İlgili Haberler
Son Haberler